Хосе Игнасио Корнехо от екипа на Monster Energy Honda спечели първата си етапна победа в рали Дакар. Това стана в 4-ия етап от тазгодишната надпревара, след инфарктен 453-километров специален етап.
Победител бе Сам Съндерланд, който в последните няколко километра отмъкна първото място на Корнехо. Той бе на 11 секунди пред него. Поксле обаче пилотът на КТМ беше наказан с 5 минути заради превишена скорост по маршрута за връзка. Така победата бе присъдена на отново на Хосе Игнасио Корнехо.
Всъщност Корнехо с Honda си я заслужи.. Той бе първи в етапа, като малко преди финала изпревари съотборника си Рики Брабек. Съндърланд обаче даде газ в последните километри. Така британският мотоциклетист изпревари Корнехо само с 11 секунди. После обаче нещата ес обърнаха. Втори в етапа бе съотборника на Корнехо – Кевин Бенавидес на 35 секунди.
Пети в етапа стана Рики Брабек на 2,48 мин. Така пилотът на Monster Energy Honda си запази първото място във временното класиране. Нещо повече – първите три места продължават да са окупирани от пилоти на Monster Energy Honda. Брабек води с 2:30 мин. пред съотборника си Бенавидес. Корнехо излезе на 3-о място, на 12:09 мин.
Хоан Бареда имаше проблеми по етапа. Той падна, получи повреда на мотоциклета и изпитваше болки в ребрата. Все пак той стигна до финала и в момента е 7-и в общото класиране на 25:20 мин.