Тацуки Сузуки (SIC58 Squadra Corse) с Honda превърна първата си позиция на старта на Гран при на Андалусия в победа в състезанието. Японската звезда на Honda  водеше и запази позицията си пред финиширалия втори Джон Макфий (Petronas Sprinta Racing) също с Honda. Така нашата марка постигна двойна победа в малкия клас на Херес.  Трети стана Челестино Виети (SKY Racing Team VR46).

Сузуки се реваншира на миналата седмица, когато стартира пак от първа позиция, но стана 8-и.  Драма преживя лидерът в шампионата Алберт Аренас (Soliunion Aspar Team Moto3), който катастрофира. До момента той имаше  две победи. Разочарование след катастрофата си изпита и Аи Огура (Honda Team Asia).

Сузуки взе холшота и поведе. Преследваха го Габриел Родриго (Kömmerling Gresini Moto3) с Honda и Огура. Най-прогресиращият пилот бе Дарин Биндер, който стартира 25-и с две най-бързи обиколки влезе в топ 10. Отпред имаше група от 10 състезатели. Те правеха класическа битка в Moto3. Родриго и Раул Фернандес на няколко пъти догонваха Сузуки.

Лидерът на шампионата Аренас се чувстваше удобно във водещата група. Той обаче не прецени добре подстъпа към бързия десен 11-и завой. Аренас падна и бе откаран към медицинския център за преглед. Преди това бе паднал и Огура. Така топ пилотите бяха  аут.

Дуелът се заформи между Сузуки и Макфий. Шотландецът направи грешка и мястото му заеха Родриго и Биндер. Биндер взе втора позиция от аржентинеца. Тони Арболино (Rivacold Snipers Team) падна, заедно с Феранандес и турчинът Дениз Ончу (Red Bull KTM Tech3), който имаше рожден ден. Те катастрофираха на завой 5.

Сузуки бе начело. Макфий с пребори с Биндер след труден дуел. Биндер всъщност допусна грешка на завой 5  и остана 5-и. Шотландецът бе още по-нахален. Искаше да заеме местенцето на Сузуки и го атакува на завой 13, но не успя.

Така Тацуки Сузуки спечели. Това бе неговата втора победа в Moto3.  Мафий взе важни 20 т.  Виети за стана трети,  като за него това 5-и подиум в класа.

Аренас продължава да води във временното класиране. Сузуки излезе втори, на 6 т. от лидера. Макфий е трети с 40 т. Огура се смъкна 5-и във временното класиране.