Пилотът на Repsol Honda Марк Маркес спечели нова невероятна победа в Гран при на Арагон. Той направо разгроми конкуренцията и по-специално прекия си съперник за титлата Андреа Довициозо като бе на 4,836 сек. пред него. Трети на Моторланд Арагон финишира Джак Милър.

Марк Маркес взе 8-ата си победа за сезона в MotoGP в състезание №200 в кариерата си във всички класове. Пилотът на Repsol Honda спечели убедително Гран при на Арагон и може да си осигури титлата още в следващия кръг в Тайланд. Сега той има точно 300 т. в актива си и е с 98 повече от Довициозо. Ако в Тайланд Маркес вземе 2 т. повече от испанеца ще сложи короната още на трасето в Бурирам. С победа в Бурирам 7-кратният световен шампион ще стане 8-кратен.

За Маркес домашното състезание се разви перфектно. Той направи хеттрик. Стартира за 61-път от първа позиция от 122 състезания във висшия клас. Така продължава да поддържа 50% успеваемост в квалификациите. Това е петата полпозишън за шампиона на Моторланд Арагон. Той даде време 1:47,009 сек. Направи най-бърза обиколка за 1:48,330 и спечели надпреварата.

Маркес тръгна отлично от старта и поведе пред Фабио Куартараро и Джак Милър. Австралриецът задмина Куартараро, а после същото направи и Маверик Винялес. Преднината на Марекс бе 1,5 сек., дори 2. В същото време от 10-а позиция Андреа Довициозо започна щурм напред. Италианецът изпревари Валентино Роси и Алеиш Еспаргаро, като зае 5-о място.

Милър допусна грешка и Винялес го изпревари. Довизиозо също задмина австралиеца 9 обиколки преди финала, а Маркес вече имаше преднина от 6 секунди. Зад тях Кал Кръчлоу (LCR Honda Castrol) изпревари Валентино Роси. Малко преди финала Довициозо настигна и Винялес и го изпревари, а в последния тур Милър задмина отново Винялес.

Така с огромна преднина победата спечели Маркес. На подиума му асистираха Довициозо и Милър. Шести стана другият пилот на Honda Кръчлоу. В топ 10 се класира и съотборникът му Такаки Накагами (LCR Honda Castrol) – 10-и.