Още успехи постигна заводския екип по мотокрос на Honda – Team HRC в Мантова. Тим Гайсер, Рубен Фернандес и Феручо Занчи имаха още един впечатляващ ден във втория кръг от първенството Internazionali d’Italia, което събира й-добрите кросисти в света.

Състезанието бе на пясъчната писта Мантова при типично зимни условия. В клас MX1 Гайсер продължи силното си начало до 2024 г. Само преди седмица, словенецът постигна две първи места и пълни 50 т. в Риола Сардо, Сардиния. Сега отново триумфира, като спечели  първо и второ място в двата манша, взе 47 т. и спечели състезанието.

В първия манш Гайсер водеше от началото до края. В втория той имаше трудна първа обиколка, но стигна чак до втора пизиция, почти достигайки лидера преди финала. Все пак Гайсер взе  победата. С това #243 доказа, че е готов да се справи с най-добрите състезатели в света в първия кръг в Патагония-Аржентина на 9-10 март.

Испанецът Фернандес подобри резултатите си от състезанието миналия уикенд в Риола. Той стана 2-и и 4-и и бе 3-и в генералното класиране. Второто състезание едно беше особено впечатляващо, тъй като той успя да издържи напрежението по време на манша.

MX1 резултати 1. Тим Гайсер (HRC) – 1-2 – 47 т 2.Ромен Февър  (Kawasaki Racing) – 3-1 – 45 т, 3. Рубен Фернандес (HRC) – 2-4 – 40т 4. Джереми Сийър (Kawasaki Racing) – 4-3 – 38 т., 5. Алвин Остлунд (Honda) – 10-5 – 27 т.,

В клас MX2 състезателят новобранец Феручо Занчи показа, че неговите победни резултати от първия кръг в Сардиния не са еднократни и случайни. Тогава, в Риола нчи стана 4-и и 1-и, като спечели надпреварата.

Сега, в Мантова, беше отново на ниво. Записа най-бързата обиколка в квалификацията и след това го последва със силно каране за второ място в първия манш.

Младежът удържа предизвикателствата на действащия световен шампион в МХ2, за да покаже още веднъж, че изглежда така, сякаш вече принадлежи към този клас. За съжаление, при катастрофа във второ състезание той напусна пистата.

По-скоро това беше предпазна мярка, за да може да доживее да се запази във форма и без контузии, тъй като фокусът сега се прехвърля към световния шампионат по мотокрос, който започва след малко по-малко от месец.

MX2 резултати 1. Лиъм Евъртс (Red Bull KTM Factory Racing) – 1-2 – 47 т., 2. Андреа Адамо (Red Bull KTM Factory Racing) – 4-1 – 43 т., 3. Валерио Лата (Beddini GasGas Factory Juniors)  – 5-3 – 36 т., 4. Саймън Лангенфелдер (Red Bull GasGas Factory Racing) – 6-4 – 33 т., 5. Ориол Оливър (WZ Racing KTM) – 3-9 – 32 т … 9. Феручо Занчи (Team HRC) – 2-38 – 22 т.