MXGP: Три е магическото число, докато Team HRC се подготвя за 2024 г

Отборът HRC влиза в новия световен шампионат по мотокрос с трима състезатели на борда на техните машини Honda. Към Тим Гайсер и Рубен Фернандес се присъединява младият италианец Феручо Занчи. Това за Honda е равносилно на завръщане в клас MX2.

Петкратният световен шампион Гайсер няма нужда от представяне. Словенецът се стреми да добави към своите трофеи още след тежката, наситена с контузии кампания през 2023 г. #243 наистина се завърна по-късно през годината и в крайна сметка спечели два от последните три кръга. Но погледът му беше твърдо насочен към тази година. Той ще се стреми да продължи печелившите си успехи с новата Honda CRF450R.

Двамата със съотборника му Фернандес тестваха напрегнато новата машина през този зимен период и се увериха, че е готова за всички предизвикателства, които един сезон от 2024 на MXGP може да изправи пред нея. След значително време на каране и пилотите са изключително доволни от резултатите.

Фернандес очаква с нетърпение да се отправи отново към Аржентина и страхотното съоръжение за мотокрос във Вила Ла Ангостура. Причината е, че №70 победи там миналата година. Това беше първият му триумф в MXGP. Беше и важен момент, който наистина повиши увереността на испанеца до края на сезона. Сега той отново се чувства добре, тъй като този сезон изглежда ще започне в южноамериканската страна.

Беше голяма стъпка за Team HRC да се присъедини отново към класа MX2. Също така и решаваща стъпка за Honda, да се състезава конкурентно на по-малките 250-кубикови машини. Феруча Занчи се е перфектната перспектива да ръководи това ново за 2024 г. начинание.

Италианецът вече има няколко кръга с уайлдкард в MX2 зад гърба си и имаше успех в клас EMX250 миналата година. И двете страни знаят, че няма да е лесно да влязат и да предизвикат веднага сензация. Но и както пилотът, така и отборът са положили много усилия по време на извънсезонната подготовка.

Участието се разглежда като дългосрочен проект. Всички замесени знаят, че потенциалът е голям и с експертния опит и стремежа към победа, които Team HRC притежава, ще бъде само въпрос на време да се върнат там, където им е мястото – на върха.

Така че с два нови мотора и един нов състезател, 2024 г. се очертава да бъде много вълнуващ сезон за всички участници. Преди световните шампионати да започнат, има две подгряващи състезания в Риола Сардо и Мантова за тримата. Те са готови да поставят своите машини през първите им състезателни километри, за да се уверят, че всичко е готово за Аржентина след малко повече от един месец.