Рали Мержуга в Мароко приключи с триумф за екипа на Monster Energy Honda и Хуан Бареда, който стана първи. След него бе съотборникът му Кевин Бенавидес. Така заводският тим на Honda постигна двойна победа. Двамата съотборници се представиха отлично в последния етап около Ерг Чеби. Бареда спечели ралито, а Бенавидес бе с най-много етапни победи – пет от общо шест.

Последният специален етап на ралито бе най-атрактивен и с дължина малко над 40 км. На старта един до друг застанаха 100 пилоти на мотоциклети и потеглиха по трасето в стил мотокрос. Първи стана Пабло Кинтанила от Чили, а аржентинецът Бенавидес бе само на 3 сек. след него. Това гарантира на пилота второ място в крайното класиране. Хуан Бареда остана 5-и, на 0,26 сек. от победителя, но с това си осигури първото място в крайното класиране.

Американецът Рики Брабек завърши успешно състезанието, като се класира 5-и, а младата чилийска надежда Хосе Игнасио Корнео завърши деня 5-и и 8-и в крайното класиране. Паоло Гонсалвеш стана 12-и.

Следващият старт на отбора на Monster Energy Honda ще бъде в рали Атакама от 11-и до 19-и август – 3-и кръг от световния шампионата крос кънтри на ФИМ.