Хорхе Мартин (Del Conca Gresini Moto3) с Honda спечели първото място в клас Moto3 на пистата Лосаил в Катар. Той пресече финала с 0,023 сек. пред  Арон Канет (Estrella Galicia 0,0), а трети стана Лоренцо Дала Порта (Leopard Racing).

Това бе втората победа в кариерата му на пилот в Moto3. Мартин спечели последното състезание миналата година във Валенсия, а сега финишира първи в Катар. Той и класираният втори Арон Канет бяха начело през цялото състезание. Битката за третото място бе между 5-6 мотоциклета, като лидерите се сменяха няколко пъти, но първи от тази втора група на финала пристигна Дала Порта, който заел третото място на подиума, на повече от 6 секунди победителя. Първите четири мотоциклета на финала бяха Honda.

ИЗБЕРЕТЕ КАСКА ЗА ВАШАТА HONDA >>

Четвърти стана стартиралия от първа позиция Николо Антонели (SIC58 Squadra Corse). Това бе 5-а полпозишън за италианеца в кариерата му и той поведе и бе лидер в началото на състезанието, като преднината му с около половин секунда, преди да бъде изпреварен от Канет и Енеа Бастианини (Leopard Racing). След това обаче лидер стана Мартин, който започна дуела си с Канет. Във финалната част на състезанието Антонели успя да се добере до 4-ото място, като от подиума и Дала Порта го разделиха само 0,045 сек. Във втората група бяха още Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) – 5-и, Fabio di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) – 6-и, Kaito Toba (Honda Team Asia) – 7-и, Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) – 8-и, последните трима с Honda.