Майкъл Дънлоп от екипа на MD Racing Carl Cox с Honda спечели 17-ата си победа в ТТ на остров Ман, като финишира първи и то с рекорд в нaдпревaратa Monster Energy Supersport race. След като подобри рекорда с 11 в тренировките на Supersport, Майкъл успя да победи Дийн Харисън от Silicone Engineering Kawasaki в 4-те обиколки от състезателната дистанция.

През първата обиколка Харисън водеше на Глан Хелън само с 0.2 сек., но до финала на дистанцията от 60 км на първия тур Дънлоп бе напред с 1 сек. Във втората обиколка пилотът от Балимъни подобри собствения си рекорд, поставен преди пет години със средна скорост 129.197 м/ч. или 207, 92 км/ч.

С тази бърза обиколка Дънлоп излезе 6 сек. пред Харисън и двамата си заформиха собствена битка. Същото бе и за третото място, но между Питър Хикман  от Smiths Trooper Triumph  и Джеймс Хилиър (Quattro Plant JG Speedfit) с Kawasaki. До финала Дънлоп увеличи преднината си пред Харисън на малко под 10 сек. Разликата между Хикман и Хилиър бе още по-малка – 0.098 сек., но трети стана Хикман. Пилотът на Padgetts Honda Конър Къминс стана 5-и, следван от Джош Брукс (Monster McAMS Yamaha).