Хорхе Мaртин (Del Conca Gresini Moto3) с Honda завоюва победатa в Гран При на Италия на пистата Муджело в клас Moto3. След като в две поредни състезания той не завърши, с този триумф той отново се върна в битката за титлата в най-малкия клас. Победата му бе определена с фотофиниш, след като първите трима завършиха в 5 стотни. Мартин изпревари само с 0,019 сек. местния герой Марко Безеки (Redox Prüstel GP) и съотборника си в Del Conca Gresini Moto3 Фабио ди Джанантонио „Дига“ също с Honda, останал на 0,043 сек. от победителя.

Това бе петата най-малка разлика в историята на малката категория, като сега Безеки води само с 3 т. в класирането пред Мартин.  „Дига“ пък е на 5 т. от Мартин и на 8 от лидера. Мартин, който за 3-и пореден път стартира от първа позиция, взе старта и още от него започна битката с Безеки и Ди Джанантонио, като така бе до финала. Съотборниците от Del Conca Gresini Moto3 бяха най-бързи в първите два сектора, с което доказаха високата скорост на мотоциклетите Honda на правите. Мартин успя да надделее над двамата си съперници на последния завой преди финала и две машини Honda бяха на подиума в Италия.