Световният шампион Марк Маркес с Repsol Honda записа трета поредна победа от началото на сезона в MotoGP. Испанецът спечели Гран При на Франция на пистата в  Льо Ман. На подиума му асистираха Данило Петручи и Валентино Роси.

Това бе 64-а победа в кариерата на пилота на Honda и 38-а в MotoGP. Така Маркес изравни постижението на Кейси Стоунър във висшия клас. Сега Маркес има 36 т. преднина пред втория в класирането – Маверик Винялес. Шампионът бе единственият пилот, който избра твърда задна гума Michelin. Той запази присъствие на духа в състезанието и се възползва от грешките на конкурентите си. Катастрофираха трима от претендентите за победата – Андреа Яноне, Андреа Довициозо и стартиралия от първа позиция с нов рекорд на пистата Йохан Зарко.

Маркес поведе след старта, следван от Хорхе Лоренсо, който го изпревари. Маркес изостана до 4-о място, като пред него минаха Зарко и Довициозо. Довициозо първо изпревари Зарко, а след това Лоренсо, но падна. Маркес започна атака в 8-ата обиколка, като стана втори. Зарко падна, а шампионът подгони лидера Лоренсо. Изпревари го на 11-ия тур и вече бе недостижим и спечели победата. След него бе Петручи, трети стана Роси, а 4-и бе Джак Милър. Другият пилот на Repsol Honda Дани Педроса стана 5-и, като стартира от четвърта редица. На осмо място се класира Кал Кръчлоу от сателитния отбор на Honda – LCR Honda CASTROL.