Братята Бен и Том Бърчал от IEG Racing Honda спечелиха победа в категорията Сайдкар (мотоциклети с кош) в легендарната надпревара ТТ на остров Ман. Това е 7-и успех на братята, като поставиха и два рекорда в състезанието – за обиколка и за самата надпревара. Трите машини на подиума бяха Honda.

Братята от Мансфийлд първо подобриха собствения си рекорд на 60-километровото трасе във всяка от трите обиколки и приключиха със средна скорост от 118,694 м/ч. или 191,02 км/ч. На финала те постигнаха време от 57:33.635 мин., а средната им скорост бе 117,987 м/ч. или 189,88 км/ч. Бен и Том финишираха на огромната разлика от 47.1 сек от дуета Джон Холдън и Лий Кейн (Silicone Engineering/Barnes Racings) също с Honda. Те бяха единственият екип, успял да осъществи една обиколка с повече от 117 м/ч. На трета позиция се класираха Тим Рийвс и Марк Уилкис  с Honda, които се състезават за тима на Carl Cox Motorsport powered by H&S Contract.