Екипът на Honda HRC проведе двудневен тест в Мизано със Сомкиат Чантра, завърналия се Джейк Диксън и тестовия пилот Джонатан Риа. След пътуване от Чехия, тимът използва отличните условия на пистата, като Диксън се върна на своя CBR1000RR-R за първи път след инцидента си на Филип Айлънд през февруари. Той беше доволен от завръщането си и използва теста, за да оцени физическото си състояние и възстановяването на китката, като караше внимателно с кратки излизания и планирани почивки, докато рехабилитацията му продължава.
Целта на теста беше Диксън да се върне постепенно към форма и комфорт, като завърши около 50 обиколки в сряда и 37 в четвъртък, след решение с екипа да намали натоварването. Сомкиат Чантра, от своя страна, направи значително повече обиколки – 134 в първия ден и 95 във втория, като се фокусира върху постоянството. Екипът на Honda HRC използва сесията и за тест на различни електронни и настройващи решения в подготовка за предстоящите кръгове в Арагон и Емилия-Романя в Мизано през юни.
Тестовият пилот на Honda HRC Джонатан Риа също взе активно участие в работата по развитието на CBR1000RR-R, като завърши 83 обиколки в сряда и 72 в четвъртък, допринасяйки за събирането на ценни данни за настройките на мотоциклета. Междувременно екипът на Honda HRC насочва вниманието си към шестия кръг от WorldSBK, който ще се проведе следващата седмица на испанската писта MotorLand Aragón. Очаква се Джейк Диксън да се присъедини към Сомкиат Чантра в бокса, като участието му на пистата ще бъде решено след задължителния медицински преглед, в зависимост от състоянието му и възстановяването му.