X-Trial: Тони Боу спечели световна титла

Състезателят на Repsol Honda спечели короната на световния шампионат X-Trial. Този уикенд в Андора Тони Боу подпечата с победа новата световна титла, два кръга до края на сезон 2024.

Така ездачът на Repsol Honda добави още една корона към обширния си списък от постижения. Боу е най-успешният състезател в историята на спорта с общо 36 титли. Тази година пилотът на Montesa Cota 4RT натрупа общо 5 последователни победи в Световния шампионат.

Откакто Боу започна да се състезава с отбора на Repsol Honda през 2007 г., той е доминиращата сила в серията. Неговата спортна кариера включва 19 победи в Триала на нациите с Испания и 18 шампионски отличия в световните серии TrialGP. По време на спортната си кариера Бу е постигнал общо 84 победи в 111 състезания, с 97 подиума в X-Trial Championship.

Състезателят на Repsol Honda започна първата обиколка, като допусна грешка в Зона 5, което го постави на второ място, зад съотборника си Марчели. За втората обиколка пилотът на Montesa Cota 4RT направи две грешки и се класира за финала на втора позиция. В последната обиколка, в която Боу, Марчели и Хайме Бусто се изправиха един срещу друг, каталунският ездач получи само 10 наказателни точки, постигайки победата и своята 36-та титла.

Марчели също се завърна на трасето в зала много силно. Със своят Montesa Cota 4RT започна първата обиколка като водач само с 3 наказателни точки, което му даде допълнителна точка за генералното класиране. В последните две обиколки пилотът на Repsol Honda натрупа 13 точки, което го нареди трети, класирайки се за финала.

Следващият кръг ще бъде на 26 октомври в Талин (Естония).